ARS POLONA
ARS POLONA
   polski   English
Książki
Czasopisma
Targi książki
   home strona główna         mapa serwisu
ARS POLONA
Wystawy i targi książki
Nowości i promocje

Międzynarodowe Targi Książki » 54. Międzynarodowe Targi Książki » Konferencje prasowe przed 54. MTK » 19.05.2009 r. - II konferencja prasowa

19.05.2009 r. - II konferencja prasowa

19 maja 2009 roku o godz. 11 odbyła się druga konferencja prasowa poświęcona 54. MTK w Warszawie.Relacja z II konferencji prasowej, udostępniona przez patrona medialnego


 
Konferencję otworzył Prezes Ars Polona S.A. Grzegorz Guzowski, który powitał i przedstawił gości.

Jako pierwsza – w imieniu Gościa Honorowego – głos zabrała dr Hanna Machińska – Dyrektor Biura Informacji Rady Europy, która zaprezentowała publikację „60 lat Rady Europy. Tworzenie i stosowanie standardów prawnych”. O książce mówił również jej wydawca: Robert Wierzbicki z Oficyny Prawa Polskiego Wiedza i Praktyka.

Następnie Ewa Januszewicz – Koordynator Programów Biura Informacji Rady Europy, omówiła kampanie: „Nie! dyskryminacji w sporcie” i „Podnieś rękę przeciwko biciu dzieci” oraz przygotowywaną przez RE konferencję nt. bezpieczeństwa w Internecie. Na konferencję i do kawiarenki internetowej zaprosiła Monika Kulik z Działu CSR Telekomunikacja i Fundacja Orange.

Następnie dyrektor CODN Marlena Fałkowska zaprezentowała wydany tuż przed Targami „Kompasik“ , do którego słowo wstępne napisała pani minister Katarzyna Hall. Natomiast Barbara Skaczkowska – z Centrum Języków Nowożytnych w Graz, omówiła działania Centrum na rzecz tworzenia standardów nauczania i oceny poziomu nauczania języków.

Podczas Targów swoją premierę będzie mieć również nowa książeczka dla najmłodszych „Kosmiczna podróż po wielkiej Europie“.

Miasto Stołeczne Warszawę podczas konferencji reprezentowała Małgorzata Naimska – z-ca Dyrektora Biura Kultury m.st. Warszawy, która przypomniała o przygotowanych przez Miasto wystawach (omówionych szczegółowo na konferencji 5 maja i w kalendarium targowym) i zaprosiła na Międzynarodową Konferencję „Animaliter. Europejska Sztuka Ilustracji”.

W imieniu PTWK na wręczenie Nagród Konkursu na Najpiękniejszą Książkę Roku zaprosił Prezes PTWK Rafał Skąpski. Pan Prezes Skąpski przekazał również alarmującą informację, że aktualne nowości wydawnicze będą przyjmowane przez EMPiK dopiero od czerwca br.

Następnie Violetta Trella – sekretarz Kapituły Nagrody Literackiej Gdynia, oraz Cyprian Maciejewski – z Biura Prasowego Nagrody Literackiej Gdynia zaprosili na konferencję, podczas której poznamy nominowanych do tegorocznej edycji nagrody.

W imieniu organizatorów I Międzynarodowego Festiwalu Literackiego im. Josepha Conrada w Krakowie na konferencję zaprosiła Agnieszka Kościuszko, kierownik działu PR „Tygodnika Powszechnego”.

Gościem specjalnym dzisiejszej konferencji była Elżbieta Dzikowska, która opowiedziała o Targach Książki z perspektywy Autora, zapraszając na promocję swojej książki „Groch i kapusta”.

Następnie na swoje imprezy zapraszali m.in. Picaresque (wydawca „Zacisza Gwiazd”), sic! (wydawca m.in. Jarosława Marka Rymkiewicza, Andrzeja Mandaliana – nominowanego do nagrody Europejski Poeta Wolności i Osipa Mandelsztama), Arkady (wydawca „Słownika wiedzy o kulturze”), oraz autorka książki „Aby przebaczyć” Urszula Ledzewicz.

W ostatniej części konferencji Prezes Ars Polona S.A. Grzegorz Guzowski poinformował o problemach związanych z organizowaniem MTK w Pałacu Kultury i Nauki. Ponieważ od 2007 roku ceny wzrosły dwuipółkrotnie, Ars Polona nie jest w stanie zorganizować przyszłorocznej imprezy w Pałacu.

CHZ Ars Polona S.A., ul. Obrońców 25, 03-933 Warszawa. Tel.: (22) 509-86-00, Fax: (22) 509-86-10